BRITTA
KUUS
+372 522 1198
britta@brimeri.ee
MERILIN
KOLOSOVSKI
+372 507 3199
merilin@brimeri.ee
VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!
SUL ON MÕNI KÜSIMUS?
Oleme järgnevalt välja toonud mõned levinumad küsimused ja neile ausalt vastanud.
Mille järgi kujuneb vahendustasu?
Vahendustasu on Tallinna kinnisvaraturul praktikas 3-5% müügihinnast. Müügi puhul lepitakse tasu kokku läbirääkimiste käigus võttes arvesse objektiga kaasnevaid aspekte, näiteks müügihinda, asukohta ning ka turuolukorda. Üüri puhul on tavapärane vahendustasu ühe kuu üüritasu suurune, mille tasub üürnik.
Mille järgi peaksin kinnisvaramaakleri valima?
Kinnisvaramaakleri valimisel tuleb arvesse võtta, et maaklerist võib saada Sinu partner mitmeks kuuks või isegi aastaks olenevalt protsessi keerukusest. Usume, et maaklerit valides on kõige olulisem, et tekiks omavaheline klapp ning usaldus. Kindlasti näitab maakleri kompetentsi ka töökogemus, mida võiks olla vähemalt 1 aasta.
Mille järgi kujuneb kinnisvara hind?
Õige hinna määramise taga on põhjalik analüüs, mille määramisel võetakse arvesse kinnisvara omadusi ja seisukorda, asukohta ning vaadatakse üle juba tehtud tehingud ja piirkonna pakkumised. Ebareaalne müügihind võib endaga kaasa tuua pika ning vaevarohke müügiperioodi, mille käigus võib kinnisvara väärtus veelgi langeda, seega õige hinna määramine kohe algusfaasis on üks olulisemaid tegureid.
Mis saab, kui soovin maaklerlepingu kestvuse ajal müügi peatada?
Soovime, et meie klientidel oleks alati sõnaõigus ja vabadus lepingut ilma trahvideta lõpetada. Elus tuleb ikka ette ootamatusi ning meie ei küsi selle eest täismahus maaklertasu. Kui tekib mõjuvatel põhjustel soov lepingut enneaegselt lõpetada, siis on selleks võimalus olemas ning tuleb tasuda vaid fotograafi tasu ning turunduskulud.
Kas lisaks vahendustasule tuleb veel midagi maksta?
Ei tule! Vahendustasu sisaldab kõikvõimalikke lisakulusid, mille eest tasub koostöö vältel Brimeri. Sisuliselt teevad Britta ja Merilin seni Sinu jaoks tasuta tööd kuni tehing on toimunud. Maaklertasu liigub büroo kontole juba notaris ja lisaliigutusi ise selleks tegema ei pea.
Kas Brimeri maaklerid on kogenud?
Jah! Brimeri maakleritel on kokku 8 aastat aktiivset kogemust. Aastate jooksul on tehtud sadu tehinguid ning nõustatud tohutul hulgal kliente. Brimeri maakleritel on olemas kõik vajalikud juriidilised teadmised – Britta on läbinud ka Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja poolt korraldatud kutseeksami ning omandanud 5. taseme kutsetunnistuse.
Kuidas protsess välja näeb?
Et kõik oleks võimalikult lihtne ja arusaadav, oleme kogu protsessi lahti kirjutanud. Loe protsessi kirjeldust lähemalt siit.
Kuidas peaksin kinnisvara müügiks ette valmistuma?
Kõige olulisem on mõelda ostja vaatevinklist – kuidas Sina ise sooviksid ostjana potentsiaalset uut kodu näha. Koristamine on esimene ja oluline samm. Lisaks võivad väiksed parandused ja lihtne remont märkimisväärselt suurendada kinnisvara väärtust. Näiteks võib seinu üle värvida ja neile uue ilme anda, eriti kui seintel on kulumise märke. Pildistamise ajaks võiks korter välja näha nii, nagu seal ei elaks kedagi. Ehk siis kõik võimalikud pinnad puhtaks, eemaldada perepildid külmkapilt, riiulitelt, lisada voodile voodikate ja padjad, diivani pleed ja padjad ära kloppida. Eemaldades üleliigne mööbel ja esemed, muutuvad ruumid avaramaks. Tunduvad väikesed asjad, kuid tegelikkuses on vahe märgatav.
Kuidas peaksin kinnisvara välja üürimiseks valmistuma?
Korista ning puhasta kinnisvara ning mõtle välja, milline oleks Sinu jaoks sobiv üürniku profiil. Püüa kinnisvara vaadata üle sellise pilguga, et kõik eluks vajaminev mööbel ning tehnika oleks töökorras. Kui kinnisvaral on mitu omanikku, veendu, et kõik omanikud on teadlikud ning nõus objekti välja üürima. Vajadusel teavita plaanist ka panka. Edasise tegevuskava saab juba paika panna koos maakleriga.
Kas Brimeri pakub ka hindamisteenust?
Brimeri kasutab kinnisvara hindamiseks pikaaegseid usaldusväärseid partnereid ning hea meelega aitame leida sobiva hindaja.
Kes maksab notarikulud?
Hea tava järgi maksavad ostja ja müüja notaritasud pooleks. Riigilõiv uue omaniku sisse kandmiseks registrisse. Mõlema osapoole individuaalsed kulud pankadega on nende enda kanda.