Kodust kinnisvaraks – kuidas kodu müügipiltideks ette valmistada?

Merilin Kolosovski

Kolme aasta jooksul maaklerina töötades on Merilin tundma õppinud kinnisvaraturgu ja oskab meisterlikult toimetada nii tõusude kui ka languste ajal, mis teeb temast kindla partneri iga kinnisvaratehingu juures. Merilini oskus leida iga kliendiga ühine keel tagab sujuva ja stressivaba kogemuse. Ta võtab enda peale kogu protsessiga kaasneva murekoorma, et klient võiks tunda end turvaliselt ja hoituna.

Jagan nippe ja näpunäiteid, kuidas valmistada objekt ette pildistamiseks ning kuidas ise pilte teha. Hoolimata sellest, kas teed fotod ise või kutsud fotograafi, võiks objekt olla pildistamiseks korralikult ette valmistatud.

Pildid peaksid tagama täieliku ja realistliku ülevaate kinnisvarast ning selle abil potentsiaalse kliendi kohale meelitama. Kui jätad midagi näitamata, võib see tekitada huvilistes negatiivseid tundeid. Objekt peaks olema piinlikult läikima löödud, küll aga ei tohiks fotodel peita puudusi. Vahel võib palju juurde anda ka lihtne lillepott aknalaual või köögikapil.

Soovitatavalt tuleks pildid teha päevavalguses, parim aeg pildistamiseks on kella 10 ja 11 või 14 ja 15 vahel – sel ajal ei ole päike kõige tugevam ning valgus jääb hea. Talvel võiks pildistamine toimuda enne kella 14. Kui toas on siiski pime, pane tuled põlema. Samas tuleks vältida olukorda, kus fotod jäävad ülevalgustatud. Jälgi ka seda, et sa ise või mõni teine pereliige ei jääks klaaspinnal peegeldusest pildile.

Fotode järgi peaks olema võimalik aru saada, kus milline tuba asub. Uksed võiksid olla lahti, et tekiks ruumiline tunne (v.a vannituba-WC). Tihti kasutatakse telefoniga fotode tegemiseks lainurka, kuid see ei ole alati parim lahendus – seinad peaksid jääma sirged ega tohiks tegelikkust moonutada. Ühest-kahest pildist ruumi kohta piisab.

Majast endast võiks olla üks pilt eest ja üks maja tagant. Pildid võiksid olla järjekorda paigutatud nii, et vannitoa, WC ja maja pildid ei ole esimesed. Esipildiks tasub alati panna kõige atraktiivsem foto, et see kutsuks inimesi üles ühendust võtma.

Pildistamise ajaks on oluline muuta oma kodu lavaks ehk fotodelt ei tohiks aru saada, kes selles kodus võiks elada. Toon näite: noor muusik ja kunstihing elab väikses korteris, seintel on erinevad värvilised pildid, pindadel lilled ja taimed ning voodi kõrval kitarr ja elektritõukeratas. Kui ostuhuviline on aga minimalist, kes armastab valgeid ja puhtaid pindu, siis ei suuda ta ennast selles kodus ette kujutada ning suure tõenäosega ei hakka ta ka kuulutust avama.

Kõige olulisem on eemaldada pildistamise ajaks nii palju üleliigseid esemeid kui võimalik.

Võta silma alt ära isiklikud esemed, perepildid, külmkapilt magnetid, nagist üleriided jne. Köögis oleks hea, kui pinnad oleksid tühjad (pane ära röster, veekeedukann ja kohvimasin). Nii jääb avaram mulje ning on näha, kui palju köögis ruumi on. Köögi juures hinnatakse enim puhtust ning suuri tasapindasid. Meeleolu loomiseks võib kasutada maitsetaimi või kaussi puuviljadega.

Vannituba ja WC peaksid olema ilutoodetest ja hügieenitarvetest täielikult tühjaks tehtud. Jällegi kehtib reegel: mida tühjemad pinnad, seda puhtam ja avaram kõik tundub. Kui võimalik, siis korja põrandalt ära laste mänguasjad ja muud lapseasjad. Ehk on ostjaks hoopis ilma lasteta noorpaar. Tuleks anda ostjale võimalus ennast neis ruumides ette kujutada ja esmalt tehakse seda just piltide põhjal.  

Brimeri soovitused pildistamiseks:

  • Tee suurpuhastus: pese põrandad ja aknad, puhasta vaibad ja töötasapinnad.
  • Ava rulood ja kardinad, et lasta tuppa võimalikult palju valgust.
  • Kontrolli, kas kõik lambipirnid on korras, ja asenda katkised uutega.
  • Eemalda väiksemad vaibad ja matid, nii tundub põrand piltidel suurem ja avaram.
  • Tõsta ära lemmikloomatarbed: sööginõud, magamisase, mänguasjad.
  • Lülita välja arvutiekraanid ja telerid.
  • Eemalda seintelt ja kappidelt isiklikud fotod, postrid, tunnistused, medalid jmt.
  • Pane treeningvahendid, laste mänguasjad, telekapuldid, laadijad, sülearvuti ja juhtmed kappi või sahtlitesse.
  • Eemalda riiulitelt ajalehed, ajakirjad, nipsasjad – et pinnad oleksid võimalikult puhtad.
  • Riided ja kõik üleliigsed asjad paiguta kappi või tõsta pildistamise ajaks mujale.

Piltide eesmärk on äratada nii palju huvi, et potentsiaalsed ostjad lepiksid kohtumise kokku ja tuleksid kohale.  

Kui sõlmid maakleriga ainuesinduslepingu, siis on profipildistamine osa teenusest ja sina ise sellega tegelema ei pea. Maakler ja fotograaf teevad võimalusel koostööd ning sätivad ise kohale jõudes asju nii, nagu kõige paremini sobib.

Palju edu müügipiltide tegemisel!

VÕTA ÜHENDUST